Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Historia Margaret Thatcher - biografia, życiorys

Margaret Thatcher - biografia, życiorys

Margaret Thatcher urodziła się dnia 13 października 1925 roku w miejscowości Grantham. Ojciec przyszłej pani premier był sklepikarzem i pastorem w kościele metodystów. Młoda Margaret rozpoczęła naukę w gimnazjum w Kesteven. Edukację kontynuowała w Somerville College, a następnie na uniwersytecie w Oxfordzie, gdzie rozpoczęła studia w roku 1944.

Po ich zakończeniu, jako wykwalifikowany chemik, podjęła pracę najpierw w firmie British Xylonite, a następnie Lyons and Co. W roku 1951 Thatcher wstąpiła w związek małżeński z Denisem Thatcherem. W tym samym roku startowała w wyborach do parlamentu. Dwa lata później pani polityk uzyskała wykształcenie prawnicze, aby móc ubiegać się o miejsce w palestrze angielskiej, co było pomysłem jej męża.

W roku 1954 Thatcher po raz kolejny wystartowała w wyborach parlamentarnych. Również i tym razem nie uzyskała wystarczającej ilości głosów. Pięć lat później (...)

Podobne wypracowania