Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Historia Waldemar Pawlak - biografia, życiorys

Waldemar Pawlak - biografia, życiorys

Waldemar Pawlak to polski polityk, dwukrotny prezes Rady Ministrów, polityk PSL. Jest nieprzerwanie od 1989 posłem na Sejm. W 2007 roku został ministrem gospodarki i wiceprezesem Rady Ministrów, ubiegał się również o stanowisko prezydenta w 1995 i 2010. 

Urodził się 5 września 1959 roku w Modelu.W 1984 roku ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. Podczas trwania stanu pracował w szkole podstawowej w Pacynie jako nauczyciel podstaw obsługi komputera. 

W 1985 roku wstąpił do ZSL i został posłem Sejmu kontraktowego; po rozwiązaniu ZSL został członkiem Polskie Stronnictwo Ludowe „Odrodzenie” a od 1990 należy do połączonego PSL. Był mianowany przez prezydenta Lecha Wałęsę na stanowisko premiera- 5 czerwca 1992 lecz ten urząd sprawował jedynie 33 dni ze względu na niepowodzenie misji stworzenia chrześcijańsko- ludowo- liberalnego rządu. W 1993 roku został (...)

Podobne wypracowania