Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Historia II wojna światowa - przyczyny, przebieg, skutki

II wojna światowa - przyczyny, przebieg, skutki

Głównymi przyczynami II wojny światowej były postanowienia traktatu wersalskiego, a raczej niezadowolenie, jakie wzbudziły w społeczeństwie niemieckim. Niezwykle surowe potraktowanie tego kraju wzbudziło u jego obywateli chęć zrewanżowania się. Właśnie w takiej atmosferze możliwe było dojście Hitlera do władzy i zorganizowanie III Rzeszy. Polityka Hitlera od samego początku miała na celu wzmocnienie Niemiec oraz doprowadzenie do konfliktu w Europie. Wobec biernej postawy Anglii i Francji, w momencie, gdy Stany Zjednoczone prowadziły politykę izolacji, począwszy od 1935, Hitler łamał wszelkie postanowienia traktatu pokojowego. Sojuszników znalazł we Włoszech i Japonii – kraje te wspólnie stworzyły tzw. Pakt Antykominternowski.

Ekspansywna polityka Niemiec rozwijała się przy tajnym przyzwoleniu ze strony rosyjskiej, z którą zawarto 23 sierpnia 1939 roku pakt o nieagresji. Społeczeństwa Zachodu, (...)

Podobne wypracowania