Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Historia Benito Mussolini - biografia, życiorys

Benito Mussolini - biografia, życiorys

Benito Mussolini, biografia, życiorys, faszyzm
Benito Mussolini, biografia, życiorys, faszyzm

voobys.com

Benito Mussolini (po lewej) i Adolf Hitler

Mussolini już od wczesnej młodości zaangażowany był w politykę. Jako siedemnastolatek wstąpił do Włoskiej Partii Socjalistycznej i pozostał w niej na kolejnych czternaście lat. Od 1912 roku awansował nawet na szefa partyjnego organu prasowego, jakim było pismo „Avanti”. Dwa lata później został jednak wykluczony. Powodem była jego agitacja na rzecz włączenia się do wojny Włoch przeciw państwom centralnym. Będąc już niezależnym, Mussolini założył pismo o mocnym zabarwieniu nacjonalistycznym – „Il Popolo d`Italia”.

W latach 1915-1917 dziennikarz miał doświadczyć wojny na własnej skórze. Został wysłany na front. Tam, w walce, odniósł ciężkie rany i po wojnie zaangażował się w działalność środowisk kombatanckich. 23. marca 1919 z jego inicjatywy w Mediolanie powstały pierwsze związki walki (Fasci di Combattimento), które dwa lata później przekształciły się w Narodową Partię Faszystowską.

Rok (...)

Podobne wypracowania