Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Przygody Anaruka, chłopca z Grenlandii - streszczenie, opis

Przygody Anaruka, chłopca z Grenlandii - streszczenie, opis

Głównym bohaterem książki pt.: „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” autorstwa Czesława Centkiewicza jest tytułowy Anaruk. To eskimoskie dziecko w wieku dwunastu lat. Mieszka na najzimniejszej wyspie świata, która przez cały rok skuta jest lodem. Anaruk to postać nietuzinkowa i na dodatek autentyczna. Czesław Centkiewicz, który przebywał na Grenlandii, poznał osobiście Anaruka i zwyczaje panujące w tej ciekawej eskimoskiej społeczności.

Anaruk jako bohater książki przeżywa wiele interesujących przygód. Bardzo często zabierany był przez swoich rodziców na polowania. Żyją oni w srogich warunkach, gdzie praktycznie pora lata równa się naszej wczesnej wiośnie. Natomiast na porządku dziennym są mrozy sięgające pięćdziesięciu stopni Celsjusza. Najbardziej drogocennym materiałem jest tam skóra, w których Eskimosi chodzą na co dzień oraz drewno. Raz narrator zobaczył, że łódka Anaruka odwrócona jest do (...)

Podobne wypracowania