Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Napisz opowiadanie - Dalsze losy Tomka Sawyera

Napisz opowiadanie - Dalsze losy Tomka Sawyera

Tomek i Huckelberry Finn długo znajdowali się w centrum uwagi całego miasteczka Sankt Petersburg. Wiadomość o tym, jak dzięki swojej odwadze udało im się dowieść prawdy na temat morderstwa doktora Robinsona, szybko obiegła okoliczne wioski i osady. Huck nic sobie z tego nie robił. Uciekał ze szkoły, kiedy tylko mógł – najwygodniej spędzał czas pod gołym niebem, żując tytoń. Niekiedy wyciągał na swoje eskapady także Tomka Sawyera. Kiedy szum wokół nich nieco ucichnął, tak jak Tomek obiecał – chłopaki założyli bandę rabusiów.

Kilka dni temu zorganizowali swój pierwszy napad z prawdziwego zdarzenia. Celem rabunku był sklep niejakiego pana Mitcha. Wszystko było zaplanowane od a do zet, chociaż Huckelberry opowiadał się za tym, żeby po prostu wpaść do sklepu, ukraść co popadnie i uciec, gdzie pieprz rośnie, zanim pan Mitch zorientuje się, co się stało i zacznie ich gonić. Tomek nie podzielał zdania (...)

Podobne wypracowania