Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Mit o Orfeuszu i Eurydyce - charakterystyka Orfeusza

Mit o Orfeuszu i Eurydyce - charakterystyka Orfeusza

Orfeusz był pięknym młodzieńcem. Królował w Tracji, jednak był popularny w całej Grecji ze względu na swoje niezwykłe umiejętności muzyczne. Był doskonałym śpiewakiem, grał też na lutni, co niezmiennie zjednywało mu rzesze miłośników. Wkrótce poznał śliczną nimfę Eurydykę i młodzi od razu zakochali się w sobie. Żyli szczęśliwie jako małżeństwo do czasu, kiedy Aristajos, który hodował pszczoły i uprawiał winogrona, zobaczył Eurydykę. Także i na nim piękna nimfa zrobiła ogromne wrażenie. Postanowił ją gonić, jednak dziewczyna szybko uciekała. Niestety podczas biegu ukąsiła ją żmija i Eurydyka zmarła.

Kiedy Orfeusz dowiedział się o tym, nie mógł wyobrazić sobie życia bez ukochanej, więc postanowił ją odszukać. W tym celu udał się do Hadesu - krainy umarłych. Nie miał pojęcia, czy zostanie wpuszczony i czy uda mu się odnaleźć żonę, jednak zadecydował o ryzykownej wyprawie. Wziął ze sobą tylko (...)

Podobne wypracowania