Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Jan Grabowski „Puc, Bursztyn i goście” - bohaterowie. Charakterystyka

Jan Grabowski „Puc, Bursztyn i goście” - bohaterowie. Charakterystyka

Bohaterowie powieści Jana Antoniego Grabowiskiego dzielą się na dwie grupy - na ludzi zamieszkujących wiejskie gospodarstwo oraz towarzyszący im „zwierzyniec”, którego królestwem jest przydomowe podwórko.

Zwierzęta

- Puc - starszy z dwóch kundelków zamieszkujących budę na podwórzu. Jest dobrze wychowany i potrafi zachowac się w towarzystwie, w odróżnieniu od młodszego Bursztyna, którego temperament próbuje powściągac wychowawczymi uwagami. Jest znany, szanowany i lubiany w psiej społeczności miasteczka, która każdego dnia spotyka się na pobliskim rynku.

- Bursztyn - młody piesek o bardzo wesołym i żywym usposobieniu, który towarzyszy Pucowi w rozmaitych zabawach i figlach. Jest wyjątkowo krnąbrnym i leniwym uczniem, toteż nigdy nie opanowuje podstawowych komend i psich sztuczek, jakich jego pan próbuje go nauczyc w tzw. psiej szkole organizowanej w kącie za kredensem.

- Mikado - malutki (...)

Podobne wypracowania