Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Jan Grabowski „Puc, Bursztyn i goście” - streszczenie utworu

Jan Grabowski „Puc, Bursztyn i goście” - streszczenie utworu

Jan Antoni Grabowski po dziś dzień pozostaje jednym z najpoczytniejszych autorów książek dla dzieci i młodzieży. Jednym z ulubionych motywów pisarza było prezentowanie świata zwierzęcego zestawionego ze światem ludzi w idealnej harmonii i wzajemnej przychylności. Na podstawie tego typu konceptu została skonstruowana również powieśc „Puc, Bursztyn i goście” wydana po raz pierwszy w 1933 roku, wchodząca dziś w skład kanonu lektur dla początkowych klas szkoły podstawowej.

Głównymi bohaterami utworu są dwa psy - Puc i Bursztyn - zamieszkujące podwórze podmiejskiego majątku. Wprowadzeniem do ich historii jest opis nieciekawej rzeczywistości sennej wsi, na której niewiele się dzieje poza codziennymi awanturami z gospodynią Katarzyną. Jedną z atrakcji jest uganianie się za motylami, które ze względu na wiek nie przystoi już Pucowi, ale stanowi znakomitą rozrywkę młodego, wesołego psotnika, jakim (...)

Podobne wypracowania