Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Jack London - biografia, życiorys

Jack London - biografia, życiorys

Często podkreśla się niezwykłość życia tego amerykańskiego pisarza, który co prawda zawierał w swoich powieściach wątki autobiograficzne, jednak ponoć były one niczym w porównaniu z historiami, jakie spotykały go w rzeczywistości. Jack London był niespokojnym duchem i imał się przeróżnych, często niebezpiecznych, zajęć, co tylko podsuwało mu nowe pomysły na fabuły powieściowe.

Pisarz urodził się w 1876 roku w USA, jego prawdziwe nazwisko brzmiało: John Griffith Chaney. Wspomniany burzliwy życiorys mężczyzny obejmował takie zajęcia jak: poszukiwanie złota, kłusownictwo, marynarstwo czy korespondencję wojenną, a to tylko niektóre z długiej listy zajęć tego niespokojnego ducha.

Przygody oraz konieczność radzenia sobie z problemami wpłynęły na tematykę jego powieści. Często przewija się w nich motyw walki z przeciwnościami losu o przetrwanie w nieprzychylnym środowisku oraz rozważania na temat (...)

Podobne wypracowania