Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Maria Kownacka „Kajtkowe przygody” - bohaterowie. Charakterystyka

Maria Kownacka „Kajtkowe przygody” - bohaterowie. Charakterystyka

„Kajtkowe przygody” to wspaniała opowieść dla najmłodszych czytelników, która przedstawia losy sympatycznego bociana o imieniu Kajtek.

Bocian to najważniejszy bohater utworu. Poznajemy go jako bardzo łakomego i niezwykle niesfornego ptaka. Nie słucha on swoich bocianich rodziców i zbytnio wychyla się z gniazda. Niestety wypada z niego i rani sobie skrzydełka. Na szczęście z pomocą Kajtkowi przychodzi wiejski chłopiec i zabiera go do gospodarstwa. Bocian dostaje pożywienie i schronienie, rodzina dba, by odzyskał zdrowie i siły. Kajtek czuje się samotny, inne ptaki odlatują do ciepłych krajów, ponieważ zbliża się zimna. Tylko on jeden zostaje.

Mimo to, nadal jest niegrzeczny i myśli tylko o sobie. Dokucza zwierzętom w gospodarstwie, zabiera im jedzenie, próbuje sprawować na podwórko władzę absolutną. Jego zachowanie powoduje, że nikt go nie lubi. Także dzieci nie darzą go sympatią, ponieważ wyrywa (...)

Podobne wypracowania