Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem” - opis Mrocznej Puszczy

Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem” - opis Mrocznej Puszczy

Mroczna Puszcza znajduje się w Rhovanionie, na wschód od Gór Mglistych i Anduiny, a jej nieoficjalnym władcą jest Sauron – czarnoksiężnik wygnany z Mordoru. Ustanowił on samego siebie królem Ciemności, osiedlając się w twierdzy Dol Guldur na wzgórzu Amon Lanc, w południowej części Puszczy. Po jego upadku ciemnym lasem władał Celeborn, przemianowując swoje królestwo na Bór Zielonolistny.

Dawniej Puszcza był zwana Wielkim Zielonym Lasem, a jej określenie znane w czasach wyprawy opisanej w „Hobbicie” wzięło się od bardzo gęstej korony gałęzi, która zatrzymywała promienie słońca i spowijała cały las groźnym cieniem. W sporej części mrok był dodatkowo potęgowany cieniem rzucanym przez twierdzę Dol Guldur.

Mroczna Puszcza była zamieszkiwana przez rozmaite stwory, m.in. siejące grozę Pająki, które przybyły tutaj w czasach zasiedlania tych terenów przez Moce Zła, stado orków, czarne wiewiórki i (...)

Podobne wypracowania