Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Najważniejsze symbole biblijne i ich znaczenie

Najważniejsze symbole biblijne i ich znaczenie

Biblia pełna jest symboli, czyli pojęć, których nie odczytujemy dosłowne, gdyż ich  znaczenie jest przenośne. Owe umowne znaki mogą mieć odmienne znaczenie w różnych kulturach. Jest to podstawowa cecha odróżniająca symbol od alegorii, ale zawsze stanowią część kultu religijnego.

Liczby to jedne z najbardziej intrygujących symboli w Biblii. Wiele osób doszukuje się kodu, którego rozszyfrowanie mogło by pomóc w rozwiązaniu wielu nurtujących ludzkość tajemnic. Nie zawsze jednak ich znaczenie jest tajemnicze i magiczne. Czasami liczby jedynie obrazują, są przybliżeniem pewnego sensu, a nawet można traktować je jako metafory. Przykładem mogą być takie liczby, jak na przykład jedynka oznacza samego Boga, jedną wiarę. Kolejna to trójka, która symbolizuje doskonałość i pełnię, Trójcę Świętą, z kolei liczba siedem, jedna z najpopularniejszych w Biblii, jest symbolem doskonałości i świętości. Przedstawia (...)

Podobne wypracowania