Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” - charakterystyka Johna Keatinga

Nancy Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” - charakterystyka Johna Keatinga

John Keating jest nauczycielem języka angielskiego, ma trzydzieści kilka lat, co – jak na profesora Akademii Weltona, prestiżowej amerykańskiej szkoły średniej – jest wiekiem dość młodym. Kiedy obejmuje tę posadę i zostaje przedstawiony przez dyrektora Nolana w czasie ceremonii otwarcia nowego roku szkolnego, niektórzy z rodziców (pan Perry, ojciec Neila), patrzą na niego nieufnie. Keating jest mężczyzną średniego wzrostu, o miłym wyrazie twarzy i ciepłych oczach. Wiadomo, że przed laty sam był uczniem Akademii, więc zapewne zna wszystkie zalety i wady tej szkoły.    Początkowo uczniowie traktują go nieufnie, nie wiedzą, jaki będzie ten młody wykładowca języka angielskiego.

Już na pierwszej lekcji Keating zaskakuje ich, każąc przeczytać esej o rozumieniu poezji, autorstwa doktora Evansa Pritcharda, następnie określając pisaninę pana Pritcharda stekiem bzdur, niewartych uwagi, a potem nakazując (...)

Podobne wypracowania