Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Lenistwo jest źródłem wszelkiego zła - opowiadanie

Lenistwo jest źródłem wszelkiego zła - opowiadanie

W pewnym parku znajduje się pewna ławeczka, na której każdego dnia siada dwóch mężczyzn. Pan Marek wychodzi z domu o 10, kupuje gazetę i kieruje się w dobrze znane miejsce. Jego towarzysz - pan Zdzisław - pojawia się tam piętnaście minut później, gdyż musi odprowadzić wnuczkę do szkoły. Kiedy już tam siedzą mają doskonały widok na ludzi pędzących za swoimi codziennymi sprawami. Któregoś dnia ich uwagę przykuł młody mężczyzna regularnie przemierzający miasto z czarnym neseserem.

Minęło kilka dni zanim panowie nasłuchując plotek i wypytując znajomych ustalili kim jest ta postać. Pan Zdzisław dowiedział się w sklepie, że każdego dnia kupuje on cztery bułki i szczypiorkowy ser topiony. Przy tym zawsze jest uprzejmy, ale nigdy za bardzo się nie rozgaduje, ponieważ żyje w pośpiechu. Pan Marek usłyszał natomiast od córki, że mężczyzna ten pracuje w urzędzie miejskim, gdzie jego kariera zawrotnie (...)

Podobne wypracowania