Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Wanda Chotomska „Dzieci pana Astronoma” - opracowanie książki

Wanda Chotomska „Dzieci pana Astronoma” - opracowanie książki

„Dzieci Pana Astronoma” to zabawna wierszowana opowieść o bliźniętach Teleskopku i Teleskopce. Jest to psotne rodzeństwo, które dzięki swojemu ojcu poznaje świat kosmosu i wszechświata.

Rodzina mieszka przy ulicy Astronoma, prowadzi życie zgodne i szczęśliwe. Dzieci są niezwykle żywe, wszędzie ich pełno, nieustannie poszukują nowych wrażeń. Niestety lubią być również niegrzeczne i rozrabiać, co przysparza rodzicom dużo zmartwień. Dlatego też Pan Astronom stara się poświęcać pociechom jak najwięcej czasu, a w wolnych chwilach opowiada im o kosmosie i różnych planetach. Dzieci są niezwykle ciekawe i chętnie słuchają opowieści o tych niesamowitych rzeczach i zjawiskach. Ojciec stara się zainteresować nimi Teleskopka i Teleskopkę. Poza tym dzięki opowieściom dzieci uzyskują wiedzę o świecie i zdobywają nowe informacje. Skupiając się na poznawaniu otaczającej ich rzeczywistości... trochę mniej (...)

Podobne wypracowania