Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Henryk Sienkiewicz „W pustyni w puszczy” - recenzja książki

Henryk Sienkiewicz „W pustyni w puszczy” - recenzja książki

Książka Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” opisuje przygody dwójki dzieci: czternastoletniego Stasia Tarkowskiego i ośmioletniej Nel Rawlison, porwanych przez Beduinów w drodze z afrykańskiego Port-Saidu do El-Fajum, gdzie miały spotkać swoich ojców. Dzięki sprytowi Stasia udaje im się umknąć porywaczom, lecz muszą samotnie pokonać długą i ciężką drogę do El-Fajum, w towarzystwie jedynie wiernego Murzyna – Kalego oraz opiekunki Nel – Mei. 

W czasie drogi dzieci przeżywają bardzo wiele przygód. Na dłuższy czas urządzają sobie dom we wnętrzu olbrzymiego, spróchniałego drzewa, ratują życie słoniowi, który odtąd staje się ich wiernym towarzyszem. Nel zapada na febrę, lecz dzięki pomocy mężnego Stasia udaje jej się wydobrzeć. Chłopiec doświadcza okropieństwa choroby, zwanej śpiączką – zaprzyjaźnia się z chorym na nią białym podróżnikiem nazwiskiem Linde. Ten daje mu wskazówki odnośnie (...)

Podobne wypracowania