Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Adam Bahdaj „Wakacje z duchami” - charakterystyka postaci

Adam Bahdaj „Wakacje z duchami” - charakterystyka postaci

Głównymi bohaterami „Wakacji z duchami” Adama Bahdaja są trzej przyjaciele: Paragon, Mandżaro i Perełka. Chłopcy spędzają wakacje w leśniczówce należącej do wujostwa Pchełki. Do głównych postaci możemy zaliczyć również Jolę, która dołącza do chłopców w połowie powieści. Razem z nimi tworzy Klub Młodych Detektywów.

Paragon jest najbardziej przebojowy i zorganizowany z całej trójki. Naprawdę nazywał się Maniuś Tkaczyk. Swoje przezwisko zawdzięczał niefortunnej odpowiedzi na lekcji. Pewnego razu nauczycielka zobrazowała zadanie matematyczne na sytuacji w sklepie, zadał chłopcu pytanie: „Ile ci wyda kasjerka?”. W odpowiedzi usłyszała: „Proszę Pani, kasjerka wyda mi paragon...”. Bohatera cechował trzeźwy umysł i szybkość w podejmowaniu decyzji. Najpierw działał, później myślał. Już w pierwszych scenach utwory, kiedy samotnie wybiera się nocą na zamek, by zbadać sprawę dotyczącą duchów, które (...)

Podobne wypracowania