Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Jan Chrzciciel - biografia, życiorys

Jan Chrzciciel - biografia, życiorys

Jan Chrzciciel uznawany jest za jednego z proroków chrześcijańskich. Również muzułmanie traktują go jako proroka, który nauczał przed Jezusem i Mahometem. Ze sposobu jego życia oraz nauk, jakie głosił, można wnioskować, że miał kontakt z żydowską sektą esseńczyków. Nie wiadomo jednak, czy do niej należał, gdyż część jego poglądów była sprzeczna z doktryną tego ugrupowania.

W Biblii pierwsza wzmianka o Janie Chrzcicielu pochodzi z Ewangelii św. Łukasza. Podczas zwiastowania archanioł Gabriel mówi Marii, że jej krewna – Elżbieta także urodzi syna. Było to dość niezwykłe, ponieważ Elżbieta i Zachariasz byli już ludźmi starszymi i pogodzili się z brakiem potomstwa.

Narodziny Jana zostały przepowiedziane również jego ojcu – Zachariaszowi, który był kapłanem. Nie chciał on w to uwierzyć, dlatego od czasu przepowiedni do czasu urodzin syna Zachariasz został pozbawiony mowy.

W Ewangelii znajduje (...)

Podobne wypracowania