Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Maria Kownacka „Kajtkowe przygody” - motyw wsi - opracowanie

Maria Kownacka „Kajtkowe przygody” - motyw wsi - opracowanie

Maria Kownacka po raz kolejny bohaterem swojej książki uczynił bohatera zwierzęcego. Tym razem głównym bohaterem książki jest bocian nazwany przez rodzinę Orczyków Kajtkiem. To właśnie z jego perspektywy mamy okazję poznać zasady życia na wsi. Kajtek obserwuje wydarzenia, ale i komentuje, co pozwala na poznanie życia wiejskiego.

Na początku Kajtek jest obserwatorem wydarzeń, dopiero nieco później staje się ich uczestnikiem. Opowiada czytelnikom o tym, jak uporządkowane jest życie wszystkich mieszkańców podwórza. Jak na zagrodę wiejską przystało, w gospodarstwie Orczyków znajduje się pies o imieniu Bukiet. Kajtek wyraża się o nim niezbyt pochlebnie – mówi, że to pies, który jest źle wychowany. Bukiet jest bardzo dumny, nie lubi, gdy ktoś rządzi się na podwórku, bardzo często szczeka na Kajtka i nazywa go przybłędą. Jest jeszcze gęś, która uwielbia się szarogęsić, jest zarozumiała i „posykuje (...)

Podobne wypracowania