Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Charakterystyka Adama Małysza - Opis Adama Małysza

Charakterystyka Adama Małysza - Opis Adama Małysza

Adam Małysz to z pewnością jeden z najlepszych polskich sportowców. Urodził się 3. grudnia 1977 r. w Wiśle. Z wykształcenia jest on blacharzem-dekarzem, a zawód ten zdobył uczęszczając do szkoły zawodowej w Ustroniu. Adam jest obecnie najbardziej utytułowanym skoczkiem w historii indywidualnych konkursów Mistrzostw Świata w skokach narciarskich i chyba najbardziej rozpoznawalnym polskim sportowcem poza granicami naszego kraju.

W jego rodzinie narciarskie tradycje były przekazywane z pokolenia na pokolenie, dlatego nie dziwi, że zainteresował się on właśnie tą dyscypliną sportu. Miłość do sportu Małysz wyssał niejako z mlekiem matki, ponieważ już jego pradziadek miał własną skocznię, ojciec natomiast przez długie lata był kierowcą w Klubie Sportowym Wisła. Jednak największe zasługi w przygotowaniach młodego Adasia do sięgnięcia po Kryształową Kulę, najważniejszego trofeum dla skoczków narciarskich, (...)

Podobne wypracowania