Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Charakterystyka Adama Małysza - Opis Adama Małysza

Charakterystyka Adama Małysza - Opis Adama Małysza

Adam Małysz to z pewnością jeden z najlepszych polskich sportowców. Urodził się 3. grudnia 1977 r. w Wiśle. Z wykształcenia jest on blacharzem-dekarzem, a zawód ten zdobył uczęszczając do szkoły zawodowej w Ustroniu. Adam jest obecnie najbardziej utytułowanym skoczkiem w historii indywidualnych konkursów Mistrzostw Świata w skokach narciarskich i chyba najbardziej rozpoznawalnym polskim sportowcem poza granicami naszego kraju.

W jego rodzinie narciarskie tradycje były przekazywane z pokolenia na pokolenie, dlatego nie dziwi, że zainteresował się on właśnie tą dyscypliną sportu. Miłość do sportu Małysz wyssał niejako z mlekiem matki, ponieważ już jego pradziadek miał własną skocznię, ojciec natomiast przez długie lata był kierowcą w Klubie Sportowym Wisła. Jednak największe zasługi w przygotowaniach młodego Adasia do sięgnięcia po Kryształową Kulę, najważniejszego trofeum dla skoczków narciarskich, miał wuj, Jan Szturc. Zdecydowanie posiadał on największe doświadczenie sportowe spośród członków rodziny naszego mistrza narciarskiego, ponieważ był również znanym skoczkiem, a po zakończeniu kariery został trenerem klubowym.

Właśnie za jego namową, jak i przy wsparciu ojca – Jana Małysza – w wieku sześciu lat...

Podobne wypracowania