Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” Nancy Kleinbaum - czy profesor John Keating był dobrym nauczycielem? - rozprawka

„Stowarzyszenie Umarłych Poetów” Nancy Kleinbaum - czy profesor John Keating był dobrym nauczycielem? - rozprawka

John Keating to nowy nauczyciel języka angielskiego w elitarnej Akademii Weltona, amerykańskiej szkole średniej. Kiedy zaczyna się akcja książki Nancy Kleinbaum, uczniowie wracają do zajęć po zakończeniu wakacji. Keating jest młodszy od pozostałych profesorów, ma około trzydziestu kilku lat, przez niektórych rodziców traktowany jest nieufnie, tak jakby był za młody na nauczyciela w konserwatywnej szkole. Keating szybko staje się wśród uczniów popularny, lubią go i szanują za jego niekonwencjonalne poglądy i metody nauczania. Keating zachęca ich do samodzielnego myślenia, namawia, by zostawili po sobie jakiś ślad, a nie przeszli przez życie niezauważeni. Pod wpływem inspiracji nauczyciela uczniowie odkrywają swoje prawdziwe powołanie – dla Neila Perry`ego jest nim aktorstwo, Knox Overstreet przezwycięża nieśmiałość i walczy o uczucia Chris, Todd Anderson staje się odważny i zdecydowany. Niestety, ojciec Neila zakazuje mu występów na scenie i zabiera syna ze szkoły. Zrozpaczony chłopiec popełnia samobójstwo. Dyrekcja całą winą winą obarcza Keatinga i zmusza do odejścia z pracy. Uczniowie przełamują strach i organizują nauczycielowi symboliczne pożegnanie.

Uważam, że John Keating był bardzo dobrym nauczycielem, ponieważ...

Podobne wypracowania