Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Podróże kształcą - rozprawka

Podróże kształcą - rozprawka

Dzięki podróżom ludzie poznają nowe kraje, inne kultury i ciekawych ludzi. Uważam, że odwiedzane nieznanych nam miejsc jest niezwykle kształcące. W swojej pracy postaram się udowodnić tą tezę. 

Przede wszystkim poprzez podróże powiększamy swoją wiedzę. Czytanie książek i oglądanie atlasów geograficznych nie ma nic wspólnego z rzeczywistym poznaniem otoczenia. Dzięki niezapomnianym wyprawom zwiedzamy nowe miejsca, odkrywamy ich historię i uroki. Sprawia to, że pogłębiamy swoją wiedzę na dany temat, uzyskujemy cenne informacje. To skutek czysto praktyczny; byłem, widziałem, więc jestem mądrzejszy, wiem więcej. Podróże są chyba najlepszym sposobem na naukę języków obcych. Powszechnie wiadomo, że najłatwiej przyswoić nieznaną mowę, kiedy przebywa się w środowisku ludzi, którzy się nią posługują. Wtedy automatycznie poznajemy zasady gramatyczne i wzbogacamy słownictwo. Odwiedzając różne kraje (...)

Podobne wypracowania