Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Napisz list do Nemeczka, bohatera powieści „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara

Napisz list do Nemeczka, bohatera powieści „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara

Drogi Nemeczku!

Na wstępie mojego krótkiego listu chciałabym Cię serdecznie pozdrowić. Nawet tutaj, w Polsce wiele było słychać o Twoich odważnych wyczynach związanych z wojną pomiędzy chłopcami z Placu Broni, a Waszymi przeciwnikami - Czerwonymi Koszulami. Naprawdę Twoja postawa miłości i oddaniu ku ojczyźnie jest godna podziwu i naśladowania. Mam też nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli spotkać się w rzeczywistości, bo bardzo chciałabym Cię poznać.

Jak tam Twoje zdrowie? Czujesz się już lepiej? Słyszałam opowieści o tym, że przeziębiłeś się, bo ten straszny łobuz - Feri Acz kazał Cię wykąpać w zimnej wodzie. Na Twoim miejscu najprawdopodobniej bym spanikowała i uciekła gdzie pieprz rośnie, ale Ty wykazałeś się godną podziwu odwagą i z godnością wysłuchiwałeś obraźliwych obelg pod swoim adresem.

Słyszałam też, że powiedziałeś do słuchu Czerwonym Koszulom i temu zdrajcy - Gerebowi. Jak dla mnie była to heroiczna postawa i chciałabym Ci jej serdecznie pogratulować. Niejeden chłopiec w Twoim wieku ze strachu zacząłby płakać, uciekać, albo też po prostu przyjąłby wyciągniętą rękę przywódcy wrogiej Tobie bandy - Czerwonych Koszul.

Nie mogę uwierzyć w to, że tak skarciłeś starszych od siebie, że poczuli się zupełnie zmieszani z błotem...

Podobne wypracowania