Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Jak będzie wyglądał świat za 100 lat? - Wypracowanie

Jak będzie wyglądał świat za 100 lat? - Wypracowanie

Ciężko jest przewidzieć, co przyniesie ze sobą przyszłość, lecz za 100 lat świat na pewno nie będzie przypominał tego świata, który znamy dzisiaj. Bazując na teraźniejszym stanie rzeczy można przypuszczać, że nauka i technologia ulegną wielkiemu rozwojowi, który pozwoli na wyeliminowanie negatywnych elementów, utrudniających nam życie. Zostaną wynalezione lekarstwa na wiele nieuleczalnych dziś chorób, co tym samym pozwoli zredukować liczbę powodowanych przez nie śmierci i może w rezultacie wydłużyć średnią długość życia człowieka.

Możliwe, że za 100 lat będziemy żyli dwa razy dłużej, niż teraz, dożywając sędziwego wieku w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej. Już dziś wiemy przecież bardzo wiele o prawidłowych zasadach odżywiania i higieny trybu życia, więc jeśli uda się nam to jeszcze bardziej rozwinąć, być może zaowocuje to polepszeniem komfortu ludzkiego życia.

Prawdopodobnie wiele naszych obowiązków zostanie przejęte przez specjalnie skonstruowane w tym celu maszyny i roboty. Zaawansowanie tych urządzeń będzie coraz silniejsze, w czym pomogą badania nad zagadnieniem sztucznej inteligencji. Zostaną wytworzone humanoidy ze zdolnością do samodzielnego myślenia, które zastąpią ludzi w zawodach, w których potrzebna...

Podobne wypracowania