Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Opis drogi do szkoły

Opis drogi do szkoły

Znam moją drogę do szkoły na pamięć – każdy kamień, drzewo czy ławkę. Wychodząc rano z domu mijam ogródek sąsiadki, a w nim, zależnie od pory roku, różnobarwne kwiaty, złote liście lub białe, puchowe, śnieżne kopce. Zawsze przechodzę obok niego z wielkim zaciekawieniem. Lubię, kiedy wielki, brązowy pies pani Nałkowskiej podbiega do bramy, żeby się ze mną przywitać. Merda radośnie włochatym ogonem i wtedy już wiem, że to będzie dobry dzień. Dalej skręcam w lewo i idę obok niewysokiej górki. Uśmiecham się do siebie. W zimie zjeżdżamy tu na sankach, urządzamy sobie bitwy na śnieżki i lepimy bałwany z marchewkowymi nosami, które mama miała wrzucić do zupy. Niewiele czasu pozostaje mi na wspomnienia tych radosnych, zimowych dni. Ruszam więc dalej.

Mijam boisko do gry w piłkę nożną. Często po szkole gramy tu z chłopakami. Nie zliczę nawet, ile goli strzeliłem do tej bramki. Robię wymach nogą i udaję, że w ostatniej sekundzie zdobywam bramkę i ratuję drużynę. Wygraliśmy, mogę teraz iść dalej. Przystaję na moment, żeby zawiązać sznurowadło i czuję cierpki zapach. To drzewo, pod którym właśnie stoję, to orzech włoski. Nie jest zbyt wysoki, ale ma za to dużo rozłożystych gałęzi, na które nieraz wspinaliśmy się jesienią, żeby napełnić...

Podobne wypracowania