Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Hanna Krall - biografia, życiorys

Hanna Krall - biografia, życiorys

Hanna Krall urodziła się 20 maja 1935 roku w Warszawie. Z pochodzenia jest Żydówką. Jej rodzicami byli Salomon i Felicja Jadwiga. Okres jej młodości i dorastania przypadł na trudny okres II wojny światowej. To właśnie wtedy zginął jej ojciec. Ona sama doświadczyła Holocaustu i niemieckiej niechęci wobec Żydów. Znaleźli się jednak dobrzy ludzie, którzy zdecydowali się chronić małą Hannę. Jako dziecko przebywała w Lublinie, gdzie jedna z mieszkanek tego miasta dała jej schronienie. Mimo pomocy, nie udało jej się uniknąć transportu do getta. Jednak miała wiele szczęścia, gdyż została z niego uwolniona. Nie podzieliła losu innych Żydów, których spotkał okrutny los.

Kiedy skończyła się wojna, Hanna Krall przebywała w domu dziecka w Otwocku. Po ukończeniu szkoły i zdaniu matury rozpoczęła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 1955 dostała pracę w redakcji „Życia Warszawy”, (...)

Podobne wypracowania