Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Tadeusz Borowski - biografia, życiorys

Tadeusz Borowski - biografia, życiorys

Tadeusz Borowski urodził się 2 listopada 1922 w Żytomierzu. Jego dzieciństwo nie było łatwe. Ojca, Stanisława, aresztowano, kiedy chłopak miał zaledwie cztery lata. Przyczyną takiego obrotu rzeczy był fakt, iż w przeszłości należał on do POW. Po zatrzymaniu wywieziony został do Karelii w Rosji. To jednak nie koniec traumatycznych przeżyć dla Tadeusza i jego starszego brata, Juliusza. Kiedy Borowski miał lat osiem, jego matka – Teofila – została zesłana na Syberię. Chłopcy musieli sami o siebie zadbać. W roku 1932 ojciec został zwolniony z łagru i miał spotkać się z synami. Tak też się stało. Rodzina była w komplecie dopiero w roku 1934, kiedy matka i żona powróciła do domu. Borowscy zamieszkali w Warszawie.

Od tego momentu Tadeusz zaczął, w miarę możliwości, żyć normalnie. Ukończył gimnazjum na tajnych kompletach, zdał maturę. Kolejnym etapem edukacji były studia na, również tajnym, Uniwersytecie (...)

Podobne wypracowania