Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Maria Kuncewiczowa „Cudzoziemka” - Motyw nieszczęśliwej miłości w „Cudzoziemce”. Opracowanie

Maria Kuncewiczowa „Cudzoziemka” - Motyw nieszczęśliwej miłości w „Cudzoziemce”. Opracowanie

Na psychice głównej bohaterki powieści Marii Kuncewiczowej pt.: „Cudzoziemka” silne piętno odcisnęły niepowodzenia życiowe. Najbardziej nie może ona pogodzić się z utratą miłości Michała oraz z niespełnioną karierą skrzypaczki. O ile jednak niepowodzenie muzyczne może sobie choć częściowo zrekompensować poprzez uczenie swoich dzieci gry, to straconej miłości nic jej nie przywróci.

Róża Żabczyńska po przyjeździe do Warszawy, zakochała się w synu swojego nauczyciela muzyki. Czarujący młodzieniec zaskarbił sobie jej względy, obejmując wystraszoną dziewczynę oraz komplementując jej nos. Był pierwszym mężczyzną, któremu bohaterka oddała się psychicznie i fizycznie. W końcu ta osamotniona i tęskniąca za domem dziewczyna doznała czegoś miłego, w końcu ktoś zwrócił na nią uwagę. Jak się jednak okazało, Michał Bądski nie był człowiekiem godnym zaufania głównej bohaterki. Zauroczony moskiewską kursistką, zdradził Różę i zawiódł jej uczucia. Od tego momentu powzięła ona zamiar zemsty na mężczyznach.

Osamotniona kobieta zaczęła szukać kolejnego partnera życiowego. Nawiązywała przelotne znajomości, romanse. Jej wybór, bardziej z rozsądku niż z miłości, padł na Adama, absolwenta petersburskiego uniwersytetu....

Podobne wypracowania