Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Dorota Terakowska „Tam, gdzie spadają anioły” - streszczenie powieści

Dorota Terakowska „Tam, gdzie spadają anioły” - streszczenie powieści

Anna i Jan są małżeństwem. Obydwoje są bardzo zapracowani i zajęci własnymi sprawami. Kobieta jest zamkniętą w sobie i skrytą artystką. Natomiast mężczyzna kocha komputery, a jego życie to przede wszystkim wirtualny świat.

Małżeństwo ma córkę, Ewę, ale dziewczynka dużo czasu spędza sama, ponieważ rodzice pochłonięci są swoimi sprawami. Pewnego dnia dziewczynka wyszła na podwórko, aby się pobawić. Wtedy na niebie zobaczyła grupę frunących stworzeń z pięknymi skrzydłami. Były to anioły. Białe reprezentowały dobro, a czarne zło. Na oczach dziewczynki doszło do walki między grupami aniołów. Jeden z nich przegrał i upadł na ziemię. Ave (tak na imię miało niesamowite stworzenie) stracił skrzydła i zamienił się w zwyczajnego, bezdomnego człowieka. Utracił też część swojej mocy.

Od tego czasu Ewa przezywała wypadki. Najpierw przewracała się bez powodu, potem zaczęła łamać sobie kończyny. Im więcej upadły anioł tracił swojej mocy, tym gorzej czuła się dziewczynka. Ostatecznie okazało się, że cierpi na raka. Chorująca dziewczynka poznała wówczas sąsiada, który, jak się okazało, nazywa się Ave. Zaprzyjaźnili się i dużo ze sobą rozmawiali. Babcia bohaterki pewnego dnia odnalazł pióro anioła, a wtedy on wyznał jej prawdę.

Okazało...

Podobne wypracowania