Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Jak przyjaźń wpłynęła na zachowanie bohaterów powieści „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett

Jak przyjaźń wpłynęła na zachowanie bohaterów powieści „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett

Powieść F.H. Burnetta pod tytułem „Tajemniczy ogród” w efektowny sposób pokazuje, jak rodzące się więzi przyjaźni mogą wpłynąć na zachowanie się różnych ludzi. W tym przypadku chodzi o głównych bohaterów książki: Mary, Dicka i Colina. Przyjaźń to osłoda w trudnych chwilach, promień słońca w pochmurny dzień o tym właśnie przekonuje się cała trójka.

Mary to samolubne dziecko, które mieszka w Indiach. Tam w wyniku zarazy traci rodziców – zostaje wysłana do posiadłości swojego wujka – pana Cravena. Mary od dziecka była rozpieszczana przez służbę, która miała za zadanie trzymanie dziecka z daleka od rodziców. Dziewczynce pozwalano na wszystko, nic nie musiała robić. W wieku dziewięciu lat nie potrafiła nawet zawiązać sznurowadeł, czy ubrać się samodzielnie. Dla otoczenia była opryskliwa, nieprzyjemna. Nikt jej nie lubił.

Z kolei Colin Craven, syn w właściciela posiadłości to od dziecka rozhisteryzowany hipochondryk. Boi się że na plecach wyrośnie mu garb i jest tym tak spanikowany, że nie daje żyć ludziom z jego otoczenia. Wszyscy, a szczególnie służba musi bez szemrania wykonywać jego rozkazy, aby przypadkiem nie wprowadzić panicza w zły nastrój, bo grozi to szalonym...

Podobne wypracowania