Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Eric Knight „Lassie wróć” - najciekawsza przygoda Lassie

Eric Knight „Lassie wróć” - najciekawsza przygoda Lassie

Lassie to owczarek szkocki. Jej niewiarygodna podróż do domu stanowi kanwę powieści Erica Knighta pt.: „Lassie wróć”. Pies przebył długą drogę ze Szkocji do rodzinnego Yorkshire. Zwierzę pokonało wiele przeszkód zanim wycieńczone i ranne dotarło do właścicieli.

Jedną z trudniejszych do pokonania przeszkód okazało się jezioro. Wiedziona instynktem Lassie kierowała się na południe. Na pewnym etapie podróży zmuszona była pokonać rozległy zbiornik wodny. Pies podjął próbę przepłynięcia jeziora. Wielokrotnie musiał jednak dopływać do brzegu, lub licznych zatoczek i cypli, by odpocząć. Wodna przeprawa trwała kilka dni. Pies był zmęczony i głodny. Bolały go mięśnie, nie nawykł bowiem do tak długiego pływania. W pewnym momencie rozlewisko zmieniło się w rwącą rzekę. Niedaleko Lassie dostrzegła most. Na nim stała grupa chłopców z wędkami. Pies bał się ludzi, już wielokrotnie doświadczył od nich okrucieństwa. Zdeterminowana i gnana wewnętrznym przymusem Lassie wskoczyła do rwącej, spienionej wody. Natychmiast porwał ją rwący nurt. Silny pies dzielnie walczył z żywiołem. Gdy chłopcy dostrzegli zmagania psa, zaczęli ją dopingować okrzykami. Gdy jednak nurt zniósł psa w pobliże mostu obrzucili go kamieniami.

Gwałtowny...

Podobne wypracowania