Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Opis zwierzęcia - Opis kota

Opis zwierzęcia - Opis kota

opis, opis zwierzęcia
opis, opis zwierzęcia

sxc.hu

Puszysty kot perski

Na świecie możemy spotkać wiele gatunków zwierząt. Niektóre z nich człowiekowi udało się udomowić i od tej pory stały się jego kompanami na dobre i złe. Jedne,  jak na przykład konie przez wiele wieków pomagały ludziom, najpierw jako środek transportu, później natomiast jako wsparcie przy pracach na roli. Jednak ja chciałabym opisać innego udomowionego przez człowieka czworonoga, a mianowicie kota. Są mi one o tyle bliższe, ponieważ już od kilku lat w moim domu mieszka śnieżnobiały pers, Sonia.

Koty już przed wiekami umilały czas zarówno na dworach królewskich jak i w domach zwykłych poddanych. Hodowano je jednak nie tylko ze względów towarzyskich. Były one także doskonałe w tępieniu drobnych szkodników, takich jak myszy, które utrudniały życie ludziom. W dzisiejszych czasach jednak koty stały się już typowymi pupilami człowieka i rzadko zdarzają się przypadki, aby polowały one na gryzonie. (...)

Podobne wypracowania