Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Paulo Coelho „Weronika postanawia umrzeć” - recenzja książki

Paulo Coelho „Weronika postanawia umrzeć” - recenzja książki

recenzja, Weronika postanawia umrzeć, Paulo Coelho
recenzja, Weronika postanawia umrzeć, Paulo Coelho

allpaintings.org

Henri De Toulouse-Lautrec „Samotna” (XIX w.)

Powieść Paulo Coelho pt.: „Weronika postanawia umrzeć” ukazała się w 1998 roku, zdobywając w krótkim czasie wielką popularność niemal na całym świecie, również w Polsce, gdzie do jej sukcesu przyczyniło się silne wrażenie, jakie na czytelnikach wywarł przetłumaczony niewiele wcześniej „Alchemik”.

Powieść opowiada o losach młodej Słowenki prowadzącej wygodne, rozrywkowe życie, charakterystyczne dla większości współczesnych europejskich stolic. Jego jałowość i powtarzalność wpędza jednak Weronikę w poczucie beznadziejności i bezcelowości egzystencji, wobec czego – jak zapowiada tytuł – postanawia umrzeć. Zażywa środki nasenne, po kilku dniach budzi się jednak w łóżku szpitalnym, z którego trafia do sławnej w całym kraju kliniki psychiatrycznej. Tutaj dowiaduje się, że zażyte przez nią leki bardzo poważnie uszkodziły jej serce, powodując nieodwracalne zmiany, które mają doprowadzić do jej śmierci (...)

Podobne wypracowania