Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski List do ludożerców. Napisz list do ludożerców w nawiązaniu do wiersza Tadeusza Różewicza „List do ludożerców”

List do ludożerców. Napisz list do ludożerców w nawiązaniu do wiersza Tadeusza Różewicza „List do ludożerców”

Drodzy Ludożercy,

piszę do Was ten list, ponieważ Wasze zachowanie często budzi we mnie przerażenie. Nie zrozumcie mnie źle, ale świat jest miejscem wystarczająco dużym, by każdy odnalazł swoją przestrzeń. Nie możecie patrzeć na innych wilkiem i próbować ich „pokonać”. Życie wcale nie musi być niekończącą się walką.

Spróbujcie zastanowić się czasem, jakby to było, gdybyśmy wszyscy żyli w harmonii. Przecież to fantastyczne uczucie wiedzieć, że ma się oparcie w innym człowieku. Wtedy wszystko staje się prostsze, a nadchodzące dni nie budzą przerażenia. To normalne, że wszyscy chcą osiągnąć jak najwięcej, jednak czy warto gubić gdzieś siebie i innych, by wspiąć się na szczyt?

Patrzycie na wszystko jak na swoją własność. Zupełnie nie dostrzegacie swoich bliźnich, którzy przemierzają te same ulice, odwiedzają te same sklepy, jeżdżą tymi samymi autobusami. Nigdy nie jest Wam dość. Jeśli już (...)

Podobne wypracowania