Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy” - charakterystyka Pestki

Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy” - charakterystyka Pestki

Jedną z bohaterek powieści dla młodzieży autorstwa Ireny Jurgielewiczowej pt:  ,,Ten Obcy” jest trzynastoletnia Pestka Ubyszówna. Poznajemy ją w chwili, kiedy razem z mamą przyjeżdża na wakacje do niewielkiej miejscowości. 

Pestka uchodziła za dziewczynę ładną, odważną, upartą, stanowczą i rezolutną. Miała czarne, zadbane włosy oraz szare, przenikliwe oczy. Bohaterka była bardzo wysportowana, bardzo dobrze jeździła na rowerze, pływała najlepiej z całej klasy, ponadto bardzo dobrze się uczyła. Rozpierała ją energia, zawsze wszędzie jej było pełno. Nie lubiła rozważać i zastanawiać się nad problemem tylko działać. Pomagała jej w tym niebywała pewność siebie, która przejawiała się poprzez wieczną radość, zadowolenie oraz gadatliwość. Nie można niestety powiedzieć, iż Pestka była idealna. Jak każdy oprócz zalet, posiadała także wady. Jedną z nich była zazdrość oraz egoizm. Wszystko bowiem (...)

Podobne wypracowania