Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera” - jak Tomek został piratem i pojawił się na własnym pogrzebie

Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera” - jak Tomek został piratem i pojawił się na własnym pogrzebie

„Wreszcie Tomek się zdecydował. Był ponury i zdesperowany. Wmawiał sobie, że jest opuszczonym, samotnym chłopcem i nikt go nie kocha. Gdy się dowiedzą, do czego go doprowadzili, być może będzie im przykro. Próbował zachować się, jak należy i robić postępy – to ich wina, że mu nie wyszło. (…) Tak, w końcu go do tego zmusili: będzie wiódł żywot przestępcy! Nie ma wyboru”.

Po odrzuceniu przez Becky uczuć Tomka, ten postanawia spełnić swój szalony plan bycia piratem. Jeszcze w miasteczku napotkał Joego Harpera, który również miał właśnie zamiar ucieczki. Namówili do ucieczki również Huckleberry’ego Finna – nie miał nic lepszego do roboty, więc szybko przystał na propozycję kolegów. Wszyscy umówili się na spotkanie o północy. Od razu też wymyślili swoje przezwiska „Tomek Sawyer, Czarny Mściciel Hiszpańskich Wód”, „Huck Finn, Krwawa Ręka”, „Joe Harper, Postrach Mórz”. Kapitanem zostaje Tomek (...)

Podobne wypracowania