Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski „Chłopcy z Placu Broni” Ferenc Molnar - sprawozdanie z bitwy na Placu Broni

„Chłopcy z Placu Broni” Ferenc Molnar - sprawozdanie z bitwy na Placu Broni

Proszę Państwa emocje sięgają zenitu, podenerwowanie udziela się wszystkim, którzy będą brali udział w nadchodzącej bitwie o słynny już z wielu opowiadań Plac Broni. Walkę zapowiedziano na godziny popołudniowe, a uczestniczyć w niej będą dwie strony sporu - tak zwani chłopcy z Placu Broni oraz ugrupowanie przeciwne - czerwone koszule z Ogrodu Botanicznego. Oba obozowiska prowadzone są do walki przez wybitne jednostki (czerwone koszule Feri Acz, zwany straszliwym) oraz Jonasz Boka - zwany dalej generałem chłopców z Placu Broni. 

Zakładam, że Janosz Boka z powodzeniem wprowadzi w życie swój plan. Ma to być pozorowanie przez podwładnych ucieczki, po czym zaatakowanie przeciwnika od tyłu. Za bramą widać już nadchodzące czerwone koszule. Janosz Boka nakazuje swojemu adiutantowi, którym tymczasowo jest Kolnay, aby trąbić do ataku, ale wszyscy chłopcy z Placu Broni nieoczekiwanie uciekają. Czerwone (...)

Podobne wypracowania