Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Hans Christian Andersen „Królowa Śniegu” - streszczenie

Hans Christian Andersen „Królowa Śniegu” - streszczenie

W wielkim mieście mieszkał chłopiec i dziewczynka. Ich domy znajdowały się bardzo blisko siebie i dzieci bawiły się razem. Chociaż nie byli rodzeństwem kochali się i każdą wolną chwilę spędzali razem.

Latem Gerda i Kay sadzili w doniczce przy oknie rośliny i podziwiali je. Zimą wyglądali przez szyby i obserwowali zasypane śniegiem ulice. Pewnego zimowego wieczoru chłopiec patrzył w okno na spadające płatki. Nagle ujrzał niewielką kobietę, całą z lodu. Skinęła na Kaya, ale on wystraszył się i uciekł. Nadeszła wiosna. Dzieci znowu bawiły się w swoim małym ogródku i podziwiały kwiaty. Wtedy chłopiec zaczął się skarżyć na ból. Okazało się, że jeden kawałek z zaczarowanego lustra wpadł mu do oko. Kiedyś, dla żartu zły diabeł sprawił, że każdy kto patrzył przez szkło z tego lustra widział wszystko złym. Najgorzej, gdy odłamek utkwił w sercu, bo wtedy człowiek stawał się okrutny. Niestety, Kay (...)

Podobne wypracowania