Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Franz Kafka - biografia, życiorys

Franz Kafka - biografia, życiorys

Franz Kafka urodził się 3 lipca 1883 roku w Pradze. Z pochodzenia był Żydem. Jego rodzina, dzięki zabiegom i staraniom ojca, awansowała ze sfery drobnomieszczańskiej do wyższych warstw społecznych. Rodzicami Franza byli Herman Kafka oraz Julia Löwy. Pisarz był ich pierworodnym synem, a zarazem bratem trzech sióstr: Olli, Valli oraz Otti.

Wedle życzenia ojca, Kafka ukończył prawo. On sam nie czuł powołania do wykonywania właśnie tego zawodu. Był to główny powód jego konfliktów i nieporozumień z ojcem. Franz rozwijał swoje zainteresowania, związane z literaturą, podczas studiów prawniczych. Równolegle uczęszczał na zajęcia z filologii germańskiej. Ponadto zaczytywał się dziełami filozofów takich jak Spinoza, Nietzsche i Kierkegaard.

Podczas wakacji, spędzanych z wujem Siegfriedem Löwy, w 1902 roku w Libach Franz poznał Maxa Broda. Znajomość przerodziła się w dozgonną przyjaźń młodzieńców, (...)

Podobne wypracowania