Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Stefan Żeromski „Przedwiośnie” - obraz komunizmu i rewolucji w powieści

Stefan Żeromski „Przedwiośnie” - obraz komunizmu i rewolucji w powieści

Stefan Żeromski przez całe swoje życie żywo interesował się losem ojczyzny. Z wielkim wzruszeniem i radością przyjął wieść o wyswobodzeniu jej spod, ciążącego już tak bardzo, jarzma niewoli. Przed odrodzoną stanęło olbrzymie wyzwanie, musiała nadrobić zaległości i opóźnienia w stosunku do innych państw, ustabilizować sytuację wewnętrzną i zaprowadzić jak najszybsze i jak najskuteczniejsze reformy, by móc normalnie funkcjonować.

Żeromski wiedział jak wielka istnieje potrzeba wskazania rozwiązań. W szczególności niepokoiły go głosy buntu i coraz częstsze wieści o rozpowszechniającej się ideologii komunistycznej. Hasła rewolucyjne bardzo łatwo zapadały w pamięć młodych, którzy mieli już dosyć parzenia na stagnację w ojczyźnie, na brak zmian i zainteresowania rządu losem niższych warstw społecznych, pragnęli czynu i widzieli go w działaniach rewolucyjnych. W takiej atmosferze powstaje ,,Przedwiośnie”, (...)

Podobne wypracowania