Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Stanisław Kamocki „Dworek jesienią” - opis, analiza obrazu

Stanisław Kamocki „Dworek jesienią” - opis, analiza obrazu

Stanisław Kamocki, Dworek jesienią, Dworek jesienią opis obrazu
Stanisław Kamocki, Dworek jesienią, Dworek jesienią opis obrazu

kamocki.pl

Stanisław Kamocki „Dworek jesienią”

Stanisław Kamocki jest uważany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa pejzażowego w okresie Młodej Polski. Na jego warsztat niewątpliwy wpływ wywarli mistrzowie, pod których kierunkiem studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, przede wszystkim Jacek Malczewski, Leon Wyczółkowski i Jan Stanisławski, którego symbolistyczna formuła znalazła kontynuację w dziełach ucznia. Ich koncepcje młody malarz miał okazję zestawić również z osiągnięciami pejzażystów francuskich, których dzieła podziwiał w czasie pobytu w Paryżu w pierwszych latach XX wieku.

Najczęstszym motywem pejzaży Kamockiego są krajobrazy wiejskie z okolic Krakowa i Zakopanego, równie chętnie portretował też widoki Wołynia, Podola, Spisza i Orawy. Od drugiej połowy pierwszego dziesięciolecia XX wieku nieznacznej modyfikacji uległa stosowana przez niego technika twórcza - melancholijne, utrzymane najczęściej (...)

Podobne wypracowania