Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Tadeusz Borowski „U nas w Auschwitzu” - opracowanie opowiadania

Tadeusz Borowski „U nas w Auschwitzu” - opracowanie opowiadania

Opowiadania Tadeusza Borowskiego są niezwykle wiernym zapisem realiów życia panujących w obozie koncentracyjnym. Opierają się oczywiście na doświadczeniach autora, który przebywał w tym miejscu. Przyjrzyjmy się bliżej dziełu zatytułowanemu „U nas w Auschwitzu”.

Narrator - Tadek - trafia do obozu Auschwitz z Birkenau, gdzie był osadzony. Udaje się tam wraz z grupą innych więźniów, by zapoznać się z zasadami leczenia chorych kolegów. Dane jest mu poznać nieco inny, lżejszy rodzaj życia w tych warunkach. Nie nękano ludzi nieustannymi apelami, cele były lepiej wyposażone niż w Brzezince, istniała również możliwość oglądania przez bramę tego co się dzieje na wolności. Pojawiają się także opisy innych miejsc - sali muzycznej, sali muzealnej, biblioteki oraz puffu (siedziby kobiet sprowadzonych dla towarzystwa). Oczywiście nie są to przestrzenie dostępne dla więźniów, ale już sama świadomość ich (...)

Podobne wypracowania