Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Biblia - charakterystyka króla Dawida

Biblia - charakterystyka króla Dawida

Król Dawid jest jedną z postaci Starego Testamentu. Informacje na jego temat znajdują się na przykład w Księdze Samuela, Pierwszej Księdze Królewskiej czy Księdze Kronik. Wiemy o nim, że był synem Jessego. Jako najmłodszy z ośmiu braci zajmował się w głównej mierze pasterstwem i innymi podrzędnymi obowiązkami, których nie chciało podjąć się jego rodzeństwo. Na króla Izraela namaścił go prorok i sędzia Samuel, ale wybrał - Bóg. Cała ceremonia została odprawiona w tajemnicy.

Dawid był mężczyzną niewysokim, ale zasłynął z męstwa, sprytu, przebiegłości, ale również inteligencji i odwagi pokonując budzącego ogólny strach Goliata. Blisko trzymetrowy, filistyński wojownik, uzbrojony w miecz wielki jak drzewo i w zbroję, którą tylko on potrafił podnieść został pokonany przez przyszłego króla kamieniem. Jego zwycięstwo było tym bardziej spektakularne, iż nie miał on zbroi, miecza ani włóczni. Dysponował (...)

Podobne wypracowania