Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” - opracowanie książki

Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” - opracowanie książki

„Dzieci z Bullerbyn” to książka Astrid Lindgren opowiadająca o losach sześciorga dzieci mieszkających w trzech zagrodach – Zagrodzie środkowej, Zagrodzie północnej oraz Zagrodzie południowej. Głównymi bohaterami powieści szwedzkiej pisarki są: Lisa, Lasse i Bosse Erikson, Britta i Anna Andersson oraz Olle z Zagrody południowej. siedmioletnia Lisa jest narratorem powieści. Opowiada ona o życiu w tych trzech zagrodach, o wydarzeniach w szkole, życiu i zabawach wszystkich dzieciaków, o ich marzeniach, wyobrażeniach i wielkich planach.  

Książka Astrid Lindgren jest świetną syntezą zachowań dzieci, jest też wspaniałą opowieścią o szczęśliwym dzieciństwie, o przyjaźni i sile miłości rodzeństwa. Od o wiele młodszych możemy nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, z powrotem przenieść się do świata naszych marzeń. W prosty sposób, bo dzięki relacji siedmioletniej Lisy, dowiadujemy, się jak młody człowiek (...)

Podobne wypracowania