Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
Strona główna Język polski List do Kreona - Napisz list do Kreona z prośbą o ułaskawienie Antygony

List do Kreona - Napisz list do Kreona z prośbą o ułaskawienie Antygony

Szanowny Kreonie,

piszę do Ciebie ten list, by prosić Cię o ułaskawienie Antygony. Moim zdaniem nie możesz skazać jej na śmierć za to, że pochowała ciało swojego brata.

Zdaję sobie sprawę z tego, że postawa Polinejkesa była niegodna, ponieważ ktoś, kto w imię władzy atakuje swoje rodzinne miasto, powinien zostać wyklęty. Drogi Władco, zauważ, że spotkała go już zasłużona kara i zginął w czasie bitwy.

Nie można dziwić się postawie Antygony, która pogrzebała zwłoki brata. Chociaż był to zdrajca, należała mu się ostatnia posługa. Przecież nawet ciał żołnierzy nie zostawia się na pastwę losu. Wiesz także o tym, że jeśli córka Jokasty nie pochowałaby nieżyjącego Polinejkesa, to na niej skupiłaby się zemsta Erynii. Proszę Cię, spróbuj zrozumieć tragiczne położenie tej kobiety.

Nawet jeśli wydałeś zakaz i kazałeś zostawić ciało zdrajcy na pohańbienie, a ona złamała Twe zalecenia, to ta kara (...)

Podobne wypracowania