Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Ferenc Molnar „Chłopcy z placu broni” - recenzja książki

Ferenc Molnar „Chłopcy z placu broni” - recenzja książki

Powieść Ferenca Molnara pod tytułem „Chłopcy z Placu Broni” to jedna z najbardziej poruszających książek, jaką kiedykolwiek miałam przyjemność czytania. Jest to niedługa opowieść losach kilkoro chłopaków z dwóch przeciwnych sobie obozowisk - chłopców z Placu Broni oraz Czerwonych Koszul z Ogrodu Botanicznego, których życie obraca się wokół wojskowych reguł, zasad i obowiązków. Obydwa stronnictwa pragną być właścicielami tytułowego Placu Broni.

Autor książki wprowadza czytelników w świat niezwykłej wyobraźni i psychiki młodego człowieka. Z prawdziwym realizmem pokazuje wydarzenia dla nas niezwykłe, Chodla Czelnego, Boki, Nereczka, Kolnaya i wielu innych to sprawy życia codziennego. Obrona Placu Broni to jedno z najważniejszych zadań stojących przed głównymi bohaterami tej powieści.

Ferenc Molnar pokazuje rzeczywistość niezwykłą, bo wykreowaną przez samych bohaterów i to tą rzeczywistość, której bez szemrania podporządkowują się wszyscy zainteresowani. Obydwa obozy są rządzone według zasad panujących w prawdziwym wojsku. Mamy więc tutaj stopnie wojskowe: generał (Janosz Boka), szeregowy (Nemeczek), porucznik (Gereb). Obowiązuje regulamin, którego należy jak najściślej przestrzegać,...

Podobne wypracowania