Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Opis zimy

Opis zimy

pory roku, opis, przyroda

Lubię zimę głownie ze względu na fakt, że jest to czas nagromadzenia się kilku okazji do świętowania. Właśnie na tę porę roku przypadają moje urodziny, wtedy bawimy się także dla uczczenia końca roku, ale przede wszystkim – w zimie obchodzimy Święta Bożego Narodzenia, które są dla mnie najbardziej magicznym, ciepłym i cudownym czasem  w roku. Cała nasza rodzina gromadzi się wtedy pod jednym dachem, by razem śpiewać kolędy, wspólnie zasiąść do stołu zastawionego półmiskami smakołyków i obdarowywać się nawzajem prezentami. Naturalnym tłem dla tych wydarzeń jest dla mnie świat uśpiony pod warstwą białego puchu i płatki śniegu wirujące w strumieniu księżycowego światła. Ten okres kojarzy mi się z błogim spokojem i świętością, jaka towarzyszy jego niepowtarzalnemu nastrojowi.

Zima to także okres odpoczynku dla zmęczonej letnią bujnością natury. Drzewa i krzewy zasypiają, przygotowując się do kolejnego wiosennego szaleństwa, a zwierzęta układają się w swoich norkach na pracowicie moszczonych przez wiele tygodni wygodnych legowiskach. Cały świat ogarnia cisza i spokój zasłużonego spoczynku.

Dla mnie nie jest to jednak pora zastoju, wprost przeciwnie – zima jest okresem mocno wzmożonej aktywności. Kiedy nie rozpraszają...

Podobne wypracowania