Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Apel szkolny - Sprawozdanie z apelu szkolnego

Apel szkolny - Sprawozdanie z apelu szkolnego

Każdego poniedziałku cała szkoła zaczynała zajęcia lekcyjne o 8:50. Pomysł został wprowadzony przez dyrekcję z następującego powodu: w pierwszy poniedziałek miesiąca zbieraliśmy się w auli na szkolnym apelu.

W pierwszy poniedziałek maja apel rozpoczął się z pięciominutowym opóźnieniem. Po zaprowadzeniu ciszy przez wychowawców klas, na scenę wyszła Pani Dyrektor, która przywitała nas po weekendzie majowym. Następnie zapytała czy wiemy co świętowaliśmy pierwszego i trzeciego maja. Kilka osób zgłosiło się – jedna z nich została zaproszona na scenę. Dziewczyna bez wahania oraz bez tremy odpowiadała na pytania Pani Dyrektor dotyczące pierwszych majowych dni.

Następnie zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia krótkiego przedstawienia dotyczącego upamiętnienie ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Pomiędzy krótkimi scenkami wspólnie z aktorami oraz naszym szkolnym chórem śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Scenki były bardzo krótkie, ale wymowne; w pierwszej z nich w symboliczny sposób został przedstawiony rozbiór Polski, w następnych powstania narodowe i tajne nauczanie, by wreszcie ukazać uchwalenie przez posłów Konstytucji 3 Maja.

Po przedstawieniu na scenę powtórnie wyszła Pani...

Podobne wypracowania