Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania
weekendowo.pl
Strona główna Język polski Opowiadanie fantastyczne

Opowiadanie fantastyczne

Pewnego dnia, kiedy wracałem ze szkoły, moją uwagę przyciągnął dziwny kolor nieba. Była to barwa między ciemnym granatem, jak przed burzą, a mocną czerwienią. Trudno mi określić ten kolor, ale widać było, że jest wyjątkowy. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem, a dzisiejsza prognoza pogody nie przewidywała dziwnych zjawisk atmosferycznych. Co ciekawe, barwa ta rozpościerała się tylko na części nieba i nagle urywała jak ucięta nożem.

Następnego dnia zjawisko nie zniknęło, a wręcz przeciwnie – już coraz większe partie nieba przybierały ten dziwny i niespotykany kolor. Ludzie zatrzymywali się i pokazywali palcami do góry. O osobliwości zaczęły informować media – radio i telewizja prześcigały się w prezentowaniu symulacji, czym jest albo nie jest tajemnicza barwa i skąd się wzięła. Niektórzy eksperci i ekolodzy mówili, że to skutki efektu cieplarnianego i nadmiernego skażenia naszej planety. Inni twierdzili coś wręcz przeciwnego. Jak się okazało, zjawisko dotyczy nie tylko Polski, odnotowano je w kilku państwach w Europie a także w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Wieczorem nagle zaczął padać deszcz. Najpierw pojedyncze, małe krople, potem coraz większe aż rozpoczęła się regularna ulewa. Ze zdumieniem spostrzegłem, że opady...

Podobne wypracowania